Anasayfa / Anasayfa / Ailem Kurulumu

Ailem Kurulumu

Ailem Ayarları Nasıl Yapılır?

Ülkemizde 2013 yılı başlarından itibaren yaygınlaşmaya başlayan Windows Phone 8 ilk defa kullanan birçok kullanıcıda kafa karışıklığına neden oldu.Özellikle yanlış yapılan hesap ayarlamalarından ötürü olarak birçok kullanıcı sıkıntı çekmekte cihazından biraz da olsa soğumakta.Kullanıcıların en başta yaşadığı sıkıntıya değinecek olursak, Ailem Ayarları geliyor.
Sponsorlu Bağlantılar

Ailem ayarları aslında Microsoft‘un tamamen Ebeveyn kontrollerini sağlamak amacıyla yayınlanmış bir uygulama.Ancak ülkemizde biraz yanlış anlaşıldığından biraz da satış yerlerinde uyarı olmadığından kaynaklı olarak uygulama indirmeye engel olarak görülüyor.

Mağazada uygulama indirileceğinde eğer Ailem Ayarlarını yapın uyarısı geliyor ise, aslında iki ana nedeni var.Birincisi telefonda tanımlı olan Microsoft hesabının yaşının 18′den küçük olarak ayarlanmış olması; diğer nedeni ise eğer yaş değiştirildiği halde halen sorun devam ediyor ise ve ebeveyn ekli ise ebeveynin hesabı eklenirken sizin mağaza kullanım koşullarınızı kabul etmemiş olmasından kaynaklanıyor.

İsterseniz kısa bir şekilde ailem ayarlarınızı nasıl yapabileceğinizi anlatmaya başlayalım.Aslında bunun iki yolu var.İki yol olarak ele alalım;

1.Yol

Birinci yol, eğer cihazdaki kişiler yani rehber SIM kartta veya Gmail-Hotmail hesabınızda tanımlı ise uygulamanın kolay olacağı yoldur.Burada yeni, 18 yaşından büyük şekilde ayarlanmış bir Microsoft hesabını tanımlayacağız.Bunun için cihazı sıfırlamamız gerekecek.

Öncelikle bu linke tıklayarak 18 yaşından büyük bir Microsoft hesabı oluşturun (adi-soyadi@live.com) gibi.Şifreyi ve epostayı not alın.

Şimdi cihazı sıfırlamanız gerekiyor.Şarjınızın %90 civarında olmasına dikkat edin.Menüden Ayarlar»Hakkında»Sıfırlama seçeneğinden cihazı sıfırlayın.Telefon açıldıktan sonra Microsoft hesabı tanımlanırken bu yeni aldığımız Microsoft hesabını tanımlıyoruz.

2.Yol

İkinci yol ise biraz daha uzun; rehberi Microsoft hesabında tanımlı-ekli olanların izlemesi gereken yol.Öncelikle ebeveyn eklemediğinizi var sayıyoruz.Hatta burayı ikinci yol A adımı olarak tanımlayalım;

A adımında hesabın yaşını 18‘den büyük olacak şekilde değiştiriyoruz.Microsoft hesabınızı görmek için Ayarlar » Eposta+Hesaplar bölümünde Microsoft hesabına dokunup orada olan epostanız ile Hotmail.com‘a giriş yapıyoruz.Oradan hesap ayarları kısmından hesabın yaşını 18 den büyük olacak şekilde ayarlıyalım.İsterseniz bu konu ile ilgili videomuzu bu linkten izleyebilirsiniz.

Eğer A adımını tamamladıysanız isterseniz bir uygulama indirmeyi deneyin.Eğer olmadıysa veya Mağaza Koşullarını Kabul Edin yazısı ile karşılaştıysanız B adımına gelelim.

B adımı biraz ebeveyn ekli ise onunla ilgili olacak.Öncelikle telefonunuzdaki Microsoft hesabı ile (nerede olduğunu yukarıda yazmıştık) windowsphone.com‘a giriş yapın.Sağdaki keşfet menüsünden “Satın Alma Geçmişine” tıklayın.Orada size Mağaza koşullarını nasıl kabul edeceğiniz yazıyor.Endişelenmeyin yazanları uygulayın.Xbox.com‘da aynı telefondaki hesap ile giriş yapın, tekrar windowsphone.com‘a girip keşfet menüsünden satın alma geçmişine girin.

Yine uygulama indirmeyi deneyin.

Eğer B adımından sonra da aktif değilse, B adımını ekli olan ebeveynin hesabından tekrar uygulayın.

Sorularınız varsa yorum olarak sorabilirsiniz, mutlaka “Yorumu Gönder” seçeneğinin altındaki Yoruma Abone Ol seçeneğine tıklayın.

Popüler Aramalar :windows phone nokia 520 ailem,nokia lumia 520 windows 8 ailem ayarları nasıl yapılır,ailem,nokia lumia 520 telefonu ailem ayari nasıl yapılır,windowsphone com 720 lumia ailem ayarı,ebeveyiniz ailem ayarlari windovs phone,ailem ayarları nokia lumia 720,htc8x aılem ayarları

4 yorum

  1. Ailem kurulumu nasıl yapılır

  2. anlatımı dikkatli okursanız ve video izleye bilirsiniz adım adım takip ederek yapabilirsiniz

  3. Aile ayarlarim Geri yuklensun artik yeter

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Cep telefonu haberleri oyun ve uygulama